پرش لینک ها

سئو سایت فروشگاهی

در دنیای پررقابت تجارت آنلاین امروز، سئو سایت فروشگاهی یکی از عوامل کلیدی برای رشد و موفقیت در فضای دیجیتال است. اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید، احتمالاً به دنبال بهبود رتبه در گوگل، جذب مخاطب هدف و افزایش فروش هستید.در چنین فضای رقابتی، یک اشتباه کوچک می تواند عملکرد و میزان درآمد سایت شما را کاهش دهد.

آگاهی از روش ها و تکنیک های سئو سایت فروشگاهی باعث می شود تا حد زیادی از این اشتباهات جلوگیری شود.با پیاده سازی درست استراتژی هایی که در این مقاله به شما خواهم گفت، می توانید بین رقبا برتری داشته باشید و مخاطبان هدف خود را جذب سایت کنید.

 

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

سئو سایت فروشگاهی یک فرایند مهم است که بهبود رتبه در گوگل، افزایش ایمپرشن و بازدید از سایت را هدف قرار می دهد که منجر به افزایش فروش و درآمد می شود.

 

تفاوت سئو سایت فروشگاهی با سئو سایر سایت ها

هدف اصلی در سایت های فروشگاهی، افزایش فروش و درآمد است پس باید کلمات کلیدی مرتبط با محصولات را به خوبی شناسایی و بهینه کنیدو الویت سئو روی دسته بندی و صفحه محصولات است.

همچنین کاربران در سایت‌های فروشگاهی برای خرید نیاز به بررسی و مشاهده چندین محصول و مقایسه آنها با هم را دارند، پس بهبود سرعت سایت در این نوع سایت‌ها اهمیت بالایی دارد.

از طرفی دیگر با توجه به تعداد بالای صفحات محصول، باید به مدیریت و بهینه سازی بودجه خزش (Crawling Budget)  هم توجه ویژه ای شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

آموزش سئو سایت فروشگاهی

با توجه به اهمیت بهینه سازی سایت های فروشگاهی و تاثیر مثبتی که بر رشد و موفقیت فروشگاه آنلاین دارد، آموزش سئو سایت فروشگاهی برای بازاریابی و فروش سایت شما، امری حیاتی است.اگر به دنبال یادگیری بیشتر در این زمینه هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

اهمیت تحقیق کلمه کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

قبل از اینکه سئو کردن سایت فروشگاهی را شروع کنید، باید تحقیق کلمه کلیدی انجام دهید.باید مطمئن شوید که کاربران شما، چه عبارتی را جستجو می کنند تا به محصولات شما دست پیدا کنند.

تحقیق کلمه کلیدی در سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها متفاوت است.چون در این سایت ها، الویت با فروش محصولات می باشد،نه افزایش ورودی و بازدیدکننده.

وقتی سرچ کنسول بعضی از سایت های فروشگاهی را چک می کنیم، می بینیم در بعضی از کلمات رتبه های خوبی دارند و ورودی زیادی میگیرند اما فروش ندارند.چرا؟ چون روی کلمات درستی که فروش اتفاق می افتد، سئو نکردند.

الویت در سئو سایت های فروشگاهی،به ترتیب اهمیت،دسته بندی(category)، محصول(product) و مقاله می باشد.

مثلاً فرض کنید ما یک سایت فروش آنلاین لباس ورزشی داریم.الویت سئو باید به ترتیب، شلوار ورزشی آدیداس (دسته بندی)، شلوار ورزشی آدیداس سه خط (محصول) ، مناسب ترین شلوار ورزشی برای پیاده روی (مقاله) باشد.

در بعضی موارد که محصول طرفدار بیشتری دارد،الویت با سئو محصول می باشد.برای مثال ما یک سایت فروشگاه موبایل داریم،الویت باید به ترتیب،موبایل iphone 13 pro max (محصول)، موبایل آیفون (دسته بندی)، بهترین موبایل های ضبط ویدئو (مقاله) باشد.

تحقیق کلمه کلیدی سایت های فروشگاهی یکی از مهمترین کارها می باشد که نیاز به دانش و تجربه فراوان دارد.شما می توانید با خیال راحت از مشاور سئو میلاد اکبری کمک بگیرید.

تحقیق کلمه کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

نحوه انجام تحقیق کلمه کلیدی در سایت فروشگاهی

کلمه کلیدی دانه (Seed keyword) سایت را مشخص کنید و با جستجوی آن عبارت در گوگل شروع کنید. حتماً با کلمه خرید شروع کنید مثلاً خرید عینک آفتابی.

پیشنهادات گوگل (Suggest) و جستجوهای مرتبط (Searches Related to) منبع الهام خوبی برای انتخاب کلمه‌های کلیدی مناسب هستند.

برای تحقیق کلمه کلیدی برای سایت های فروشگاهی می توانید از ابزارهایی مثل KWfinder، ahref ، Semrush و افزونه Keyword Surfer استفاده کنید.

 

تحلیل رقبا

یکی دیگر از مهمترین عوامل سئو فروشگاه اینترنتی، تحلیل رقبا است.تا وقتی رقیب های اصلی خود را آنالیز و تحلیل نکنید نمی توانید از آنها پیشی بگیرد و به رتبه اول گوگل برسید.

در تحلیل رقبا باید، موارد بسیاری مثل سئو محتوا، لینک سازی داخلی، تعداد بک لینک دریافتی و … سایت های رقبا را تحلیل و آنالیز کنید تا برای پیش افتادن از آنها برنامه ریزی درستی انجام دهید.

 

مشخص کردن و رفع مشکلات سایت فروشگاهی

امروزه خطاهای سایت ها، تاثیر بسیار زیادی روی سئو دارند،اما متاسفانه خیلی از سئوکاران بی تفاوت از کنار این خطاها عبور می کنند.این در حالی است که رقیب های بزرگ، بشدت به این مسائل توجه ویژه ای می کنند و اگر ما خطاهای سایت را برطرف نکنیم، قطعاً رتبه های پایین تری نسب به رقبا دریافت می کنیم.

 

چطوری صفحات دسته بندی (category) سایت فروشگاهی را سئو کنیم؟

باید محصولات زیادی را در هر دسته بندی منتشر کنید.هر محصول بعنوان یک محتوا در نظر گرفته می شود.پس هر چه تعداد محصولات بیشتر شود،قدرت دسته بندی افزایش می یابد.

همچنین شما می توانید،یک متن حداقل 600 کلمه ای را بعنوان محتوا در صفحه دسته بندی منتشر کنید.سعی کنید این متن را پایین محصولات قرار دهید،چون قصد نداریم کاربر آن متن را بخواند.هدف این است که فقط گوگل آن را ببیند.

علاوه بر این، تعداد بالای محصولات، باعث می شود که کاربر بیشتر در سایت شما بماند و محصولات را چک و با هم مقایسه کند. پس نرخ خروج (bounce rate) کاهش و مدت زمان ماندگاری و درگیری مخاطب با سایت شما افزایش می یابد.

نکته دیگر اینکه محصولات ابتدایی در صفحات دسته بندی سایت تان، بهترین و پر فروش ترین محصولات باشد.آن محصولات ابتدایی عکس با کیفیت و توضیحات کاملی داشته باشند و مهم تر از همه موجود باشند.یعنی محصولات ناموجود را در انتهای دسته بندی قرار دهید.

 

نکاتی در مورد سئو صفحه محصول

زمانی که محصول شناخته شده است، باید صفحه محصول سئو شود.مثلاً کاربر عبارت خرید کتاب معجزه سپاس گزاری را جستجو می کند، اینجا باید صفحه محصول را سئو و به کاربر نمایش دهیم.

متن توضیحات محصول برای سئو صفحه محصول و افزایش نرخ تبدیل آن صفحه بسیار مهم است.پس سعی کنید متن توضیحات بسیار جامع و کامل باشد.

از عکس های با کیفیت و یونیک استفاده کنید و همچنین قرار دادن ویدئو، تاثیر بسیار زیادی در سئو صفحه محصول دارد.

برای محصولاتی که سئو شدند و ناموجود شدند، محصولات مرتبط را بالای صفحه قرار دهید.

محصولاتی که شناخته شده نیستند، بهتر است روی سئو آن صفحه محصول کار نکنید.مثلاً کاربری عبارت ” عینک آفتابی جنتل مانستر مدل GENTLE MONSTER rosy” را سرچ نمی کند.پس بهتر است روی صفحه دسته بندی “عینک آفتابی جنتل مانستر” که شناخته شده تر است، سئو انجام شود و در آن صفحه، محصولات این مدل عینک به کاربر نمایش داده شود.

 

عنوان صفحات سایت فروشگاهی

یکی از فاکتورهای مهم برای گوگل جهت رتبه دادن به سایت شما، CTR یا همان نرخ کلیک است. پس در عنوان صفحات دسته بندی و محصول، جذابیت ایجاد کنید.

در این حوزه قیمت و ارسال بسیار مهم است. پس در عناوین از کلمات قیمت و ارسال رایگان استفاده کنید.

در بعضی از حوزه ها مثل طلا، خانه، ماشین، گوشی موبایل و … که قیمت محصولات نوسان دارد، در عناوین از تاریخ استفاده کنید، مثلاً  پژو 207 + لیست قیمت 10 مرداد

در عناوین از علامت گذاری برای جلب توجه استفاده کنید.علامت گزاری مثل + | [ ]

در بعضی حوزه ها مثل موبایل، مشخصات محصول را در عنوان بنویسید.مثلاً گوشی آیفون 14 پرو 256 گیگ سفید

 

سایت ترب و ایمالز

وقتی به تازگی شروع به فعالیت کردید، در سایت هایی مثل ترب و ایمالز اکانت بسازید و محصولات خودتان را آنجا قرار دهید تا از سایت های فوق ورودی بگیرید و بفروشید.

 

کاربرد برچسب در سایت های فروشگاهی

فرض کنید یک سایت فروش آنلاین کتونی داریم.تعداد و تنوع محصولات بشدت بالاست. می توانیم از کلماتی مثل کتانی مردانه آدیداس، کتانی زنانه ریباک و … بعنوان دسته بندی استفاده کنیم. اما نمی توانیم برای هر برند، زیر مجموعه رنگ بندی اضافه کنیم.در این مواقع بهتر است از تگ رنگ در صفحات محصولات استفاده کنیم.

زمانی که کاربر عبارت خرید کتونی مشکی را سرچ می کند، محصولاتی که برچسب مشکی (همه برندها) دارند به کاربر نمایش داده شود.

 

اهمیت سئو محلی در سئو سایت فروشگاهی

سئو محلی مشتریان سایت شما را محدود به یک منطقه نمی کند و هیچ تاثیر منفی روی بقیه سئوهای سایت تان ندارد.این نوع سئو یک کانال جدید ترافیکی و مجزا از سایر کانال ها به حساب می آید و توجه به این سئو، ترافیک بیشتری را به سمت سایت هدایت می کند.

با توجه به تجربه ما،بهتر است قبل از سئو سایت، سئو محلی انجام دهید و این کار برای فروشگاه های محلی،الویت بسیار بیشتری دارد.

سئو سایت فروشگاهی

خدمات سئو سایت فروشگاهی

برخی از خدمات شرکت سئو سایت ما عبارتند از :

  • تحقیق کلمات کلیدی(پیدا کردن بهترین کلمات برای افزایش فروش)
  • تدوین ساختار اصولی برای سایت فروشگاهی
  • ارائه استراتژی سئو با توجه به جایگاه فعلی سایت شما
  • مشخص کردن اصولی عناوین دسته بندی ها
  • مشخص و رفع کردن معایب سایت
  • ارتقای رتبه صفحات مهم سایت

اگر در خصوص هر یک از مطالب فوق، سوالی دارید، می توانید در قسمت کامنت ها بپرسید و سعی می کنم در کمترین زمان ممکن، سوال شما را پاسخ دهم.

افزایش فروش با سئو

سایتت به سئو نیاز داره؟

اگر تا الان روی سئو سایتت کار نکردی، بهتره که از همین امروز شروع کنی.

با تیم حرفه ای ما سئو را تجربه کن تا سایتت به درآمد برسه

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه