الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا در سال 2011 و برای مبارزه با وب سایت هایی طراحی شد که محتواهای بی کیفیتی داشتند اما توانستن رتبه های خوبی کسب کنند. محرک اصلی طراحی این الگوریتم،سایت های «مزرعه محتوا» بود.این سایت ها با تولید محتواهای بی کیفیت و کپی محتوای دیگران،جایگاه خوبی کسب می کردند و این کار باعث شکایت کاربران گوگل شد. خوشبختانه گوگل صدای اعتراض کاربران را شنید و تصمیم گرفت برای مقابله با سایت های بی کیفیت، اقداماتی را انجام دهد. برای گوگل که همیشه در تلاش است تا با ارائه نتایج با کیفیت بالا،اعتماد کاربران خود را جلب کند،وجود این سایت ها در رتبه های بالا،یک نگرانی بزرگ است.پس،با کمک الگوریتم پاندا،مزارع محتوا را شناسایی و از نتایج خود حذف کرد. این الگوریتم توسط فاکتورهایی که در زیر، به آنها اشاره خواهم کرد،تشخیص می دهد که محتوای شما ارزش بالایی دارد یا خیر.

محتوای کم و ضعیف از دید گوگل،صفحات با کلمات بسیار کم،نمی توانند، یک صفحه مفید و با کیفیت برای کاربران باشند.پس اگر در سایت تان، تعداد زیادی صفحه دارید که هر کدام آنها شامل دو الی سه جمله می باشد،الگوریتم های گوگل آن صفحات را کم ارزش می داند و رتبه آنها را کاهش می دهد.

محتوای تکراری محتوای تکراری یعنی محتوایی که که در فضای اینترنت در بیش از یک مکان ظاهر شود.تفاوتی ندارد که این مکان سایت خود یا سایت دیگران باشد. مثلاً یک شرکت، در حوزه تبلیغات فعالیت می کند.اگر 10 صفحه در این سایت ایجاد شود که محتوای همه صفحات یکی باشد و فقط تیتر آن صفحات فرق داشته باشد(برای مثال تبلیغات در تهران،تبلیغات در اصفهان و …)گوگل آن را محتوای تکراری در نظر می گیرد و اجازه نمی دهد به جایگاه بالایی دست پیدا کند. الگوریتم پاندا با حوصله تمام محتوای شما را بررسی می کند و اگر متوجه شود حتی قسمتی از محتوای شما کپی می باشد،جایگاه شما را به رتبه های پایین منتقل می کند.

تبلیغات الگوریتم پاندا صفحاتی که تبلیغات پاپ آپی زیاد و آزار دهنده ای دارند،جزو محتوای بی کیفیت در نظر می گیرد و آنها را جریمه می کند. چطوری الگوریتم پاندا متوجه کیفیت محتوا می شود؟

افزایش ماندگاری در سایت افزایش گردش در صفحات مختلف سایت کاهش نرخ خروج افزایش جستجوی نام برند در گوگل

روش رفع جریمه پاندا

اگر توسط این الگوریتم جریمه شده باشید،رفع آن خیلی سخت و زمان بر است. برای رفع جریمه باید محتوای ضعیف و بی کیفیت تان را پاک کنید و محتوایی با کیفیت و یونیک برای سایت تان تولید و منتشر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.