افزایش فالوور رایگان

اگر برای شما هم رشد کسب و کارتان مهم است و می خواهید به اینستاگرام پرمشتری برسید،این مقاله میتواند یک سکوی پرتاب برای شما باشد.افزایش فالوور اینستاگرام به دو صورت رایگان و پولی انجام می شود.

قصد دارم در این مقاله، موثرترین تکنیک های افزایش فالوور واقعی را به شما یاد بدهم بدون آنکه هزینه ای کنید.فالوور جدید،مثل خون جدید در رگ های کسب و کار شماست.

بیش از ۱۰۰ تا تکنیک افزایش فالوور رایگان وجود دارد که در دوره های آموزشی،تدریس می‌شود.من همه اینها را بررسی کردم،بیشتر از نصف شان،اصلاً کاربردی نیستند یا به درد بازار اینستاگرامی ایران نمی‌خورند و آنها را حذف کردم.

یک دسته دیگری از تکنیک ها باعث می شوند،به جایگاه و برند شما ضربه وارد شود و شما را کوچک کند و آنها را هم کامل حذف کردم.

دسته دیگری از تکنیک ها،نسبت به زمانی که صرف می کنید،بازدهی خیلی پایینی دارند.بهمین دلیل آنها را حذف کردم،چون نباید وقت ارزشمند شما برای این کارها با بازدهی پایین تلف شود.

این چند تا تکنیکی که به شما خواهم گفت،آزمایش خود را پس داده اند و برای شما بین 500 تا 1000 تا فالور واقعی می آورند.

سه تا تکنیک اول،روی ارتباط فعالی که قبلا داشتید،تمرکز دارد که دوباره بازفعال کنید.یعنی به آنها اطلاع رسانی موثر داشته باشید تا بسیج شوند در این مسیر شما را حمایت کنند.خوبی این دسته از افراد،این است که شما رو از قبل می شناسند و در گذشته اعتماد آنها را به خود جلب کردید.پس هم فوری مشتری میگیرید و هم شما را در ابتدای کار حمایت می کنند.

اما بعد تکنیک ها پیشرفته تر می شوند،دو تا تکنیک بعدی،ویژه هستند.شما از پیج های رقیب هم می توانید فالوور رایگان بگیرید.یکسری از افراد(فالوور های رقیب تان) از دست رقیب های شما خسته اند یا دنبال حرف تازه هستند.بسرعت می توانید این دسته از افراد را جذب و به مشتری تبدیل کنید.چون در این بازار بودند.

تکنیک آخر،ویژه است.مشتری شما برای شما فالوور و مشتری جذب کنند.

افزایش فالوور رایگان

تکنیک اول افزایش فالوور رایگان: ارسال پیام واتس اپ به اطرافیان و آشنایان خود

البته نه هر پیامی،یکی پیامی که آنها را بسیج کند تا در این مسیر شما را حمایت کنند.بگذارید یک داستان جالب برای شما تعریف کنم.یکی از مشتری های ما،سالن رنگ مو داشت و خود آن شخص یک رنگ کار حرفه ای مو بود.آن شخص تصمیم میگیرد،در واحد بغلی خود،یک سالن ناخن راه اندازی کند.

علاقه داشت خیلی زود،کسب و کارش توی حوزه ناخن،رونق بگیرد.دغدغه اش این بود که همه بعنوان یک رنگ کار مو،وی را می شناسند.اولین کاری که کردیم این بود که یک پیام طبق روشی که به شما خواهم گفت،آماده کردیم.

آن پیام را برای همه مشتری های رنگ موی خود ارسال کرد.از آنها خواست که بهش کمک کنند تا سالن ناخن،مثل سالن رنگ مو پر از مشتری شود.نتیجه عالی بود،از هفته بعد،سالن ناخن،پر از مشتری شد.از همان مشتری های اول به اندازی کافی برای تولید محتوا پیجش،فیلمبرداری و عکسبرداری کرد.پیجش با این ویدئو ها و عکس ها حسابی رونق گرفت.

در ابتدای کار ،از دایره قدرت اعتبارت استفاده کنید تا فالوور رایگان اما واقعی جذب کنید.

حالا میخوام در مورد جزئیات این پیام با شما صحبت کنم.این پیام باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

1- پیام را کاملاً شخصی سازی کنید و حداقل یک بار از اسم آن شخص در پیام باید استفاده کنید،اگر اسمش میلاد هست،بنویسید سلام میلاد عزیز اسمش سارا سلام عزیزم.که فکر نکنند شما یک پیامی را دارید برای همه send to all می کنید،این خیلی مهم است و حتماً رعایت کنید.

2-  با لحن دوستانه خبر این اتفاق نو را به آن شخص بدهید.مثلاً خواستم شخصاً بهت اطلاع بدم ما برای فروشگاهمون،پیج راه انداختیم.

3- حالا از فرد مستقیم درخواست کنید.آنها افرادی هستند که به شما اعتماد دارند و از قبل شما را می شناسند مثل دوستان،آشنایان،مشتری های وفادار و … از این افراد بخواهید کمک تان کنند و بگویید که روی کمک آنها حساب ویژه ای باز کردید.

4-  از آن افراد درخواست کنید پیج کاری تان را فالو کنند.

مثلاً پیام من میتواند بدین شکل باشد:

سلام علی جان،ما کار سئو و مدیریت پیج را شروع کردیم و روی کمک شما خیلی حساب باز کردیم و ازت دعوت میکنم پیج جدیدم را فالو کنی و لطفاً بیا پست آخرم نظرت رو برام بنویس.

حالا اگر این پیام بصورت ویس برای آن افراد ارسال شود،تاثیر آن خیلی خیلی بیشتر می شود.

هر شخص بین 100 تا 200 نفر دوست و آشنا دارد که می تواند به آنها پیام فوق را بدهد.

حواستان باشد موقع ارسال آدرس پیج،آدرس آن را درست و با www بنویسید.مثلاً www.instagram.com/miladakbari_ir

افزایش فالوور رایگان

تکنیک دوم: پیامک تبلیغاتی با آفر خیلی جذاب برای تمام کانتکت های گوشی

آفر جذاب میتواند یک پست جذاب،یک لایو فوت کوزه گری،پیشنهاد ویژه خدمات و محصولات باشد.

مثلاً پیامک من این می شود: سلام آقای حسینی،پیج مشاوره و مدیریتی ما افتتاح شده،از شما دعوت می کنم پیج ما را دنبال کنید و از آموزش های رایگان استفاده ببرید.

از بین آفرهایی که بالا خدمتتان عرض کردم،گزینه سوم،یعنی تخفیف ویژه خدمات و محصولات را به شما پیشنهاد می کنم.فقط به این نکته توجه داشته باشید که تخفیف باید بیش از حد انتظار باشد.

مثلا یکی از کلاینت های من،پیج فروش لوازم کوهنوردی داشت،میانگین سودش 30% درصد بود،اما روی چند تا محصول تخفیف 50% در نظر گرفت و همین باعث شد بازخورد خیلی خوبی از پیامک تبلیغاتی بگیرد.

یا مثلاً مریم رئوف،توی تبلیغات انبوه افتتحایه اش،50% تخفیف برای همه لاین های سالنش در نظر گرفت.

اما از همه اینها تاثیرگذار تر یک آموزش ویژه است.مثلاً یک خانمی که مدرس میکاپ می باشد،در پیامک تبلیغاتی خود نوشته بود،تکنیک برنز کردن صورت را در پیجم به رایگان آموزش دادم.خیلی خوب نتیجه گرفت و فالور زیادی جذب پیجش شدند.

افزایش فالوور رایگان

تکنیک سوم: ارسال محتوای اثربخش برای ارتباطات

طی دو سال گذشته،این تکنیک بهترین بازدهی را برای کلاینت های ما داشته است.در بین پست های پیج تان،آن پستی که بالاترین بازخورد را از آن گرفتید،انتخاب و برای ارتباطات تان ارسال می کنید.

از آنها بخواهید پست را تا آخر ببنند و لایک کنند و کامنت بگذارند و برای دوستان شان ارسال کنند.حالا اگر پست شما واقعاً جذاب و سرگرم کننده باشد،آنها،پست شما را برای چند تا از دوستان و آشناییان خود ارسال می کنند.اینطوری دوستان تان به شما فالور جدید می دهند.

در این تکنیک هر پستی را ارسال کنید،جواب نمی گیرید.دو تا مدل محتوا در این تکنیک خیلی جواب می دهد.یکی محتواهای ویروسی و دیگری محتوای آموزشی که بر اساس تکنیک FAB ساخته شدند(درد،نیاز و مشکل بهمراه راه حل)

یک محتوای اثربخش (آموزشی،سرگرم کننده،احساسی) را انتخاب کنید و پیام معرفی را برای آن بنویسید و این پیام بهمراه پست را برای همه افرادی که از روز اول کار به شما پیام دادند،برای همه گروه هایی که عضو هستید،به دایرکت افرادی که از روز اول به شما پیام دادند،ارسال کنید.

در پایان پیام بنویسید،لطفاً از پیج جدیدم دیدن بفرمایید و این پیام را برای 5 نفر از دوستان تان بفرستید.

شما از تکنیک ها 100% نتیجه میگیرید.مگر اینکه این دو نکته را اجرا نکرده باشید.

اولاً پروفایل پیج تان باید استاندارد باشد.در سه ثانیه اول،افراد تصمیم میگیرند با شما ارتباط برقرار و فالو کنند یا نه؟ظاهر پیج تان استاندارد نباشد و نشان ندهد حرفه ای هستید،شما را فالو نخواهند کرد.اطلاعات بیشتر را می توانید در مقاله ساخت پیج حرفه ای اینستاگرام بخوانید.

نکته دومی که باید به آن توجه کنید آن است که در ابتدای کار نباید خصوصی و قفل باشد.شما خودتان را جای مردم قرار دهید.وقتی پیج قفل باشد و تعداد فالور و پست هایی که کار شده،کم باشد،قطعاً اعتماد نمی کنید و فالو نمی کنید.آدما به چیزی که می بینند اعتماد می کنند.پیج تان را از حالت خصوصی خارج کنید تا افراد پیج تان را ببینند.

ممکن است در تبلیغات های آینده،استراتژی تان آن باشد که پیج تان را قفل کنید اما در این مرحله نمی توانید چنین کاری کنید.

وقتی صفحه تان باز هست،آدما فرصت می کنند پست های آخرتان را ببینند و هایلایت هایتان را بررسی کنند.اینطوری جذب شما می شوند.

شاید حالا بگویید،ما تکنیک های بالا را انجام دادیم و فالوورهای اولیه را هم گرفتیم.تکنیک های دیگری،برای افزایش بیشتر فالوور رایگان نیاز داریم،چون پول تبلیغات نداریم.

شما می توانید چهار تکنیک آینده را هر هفته انجام دهید و هر هفته 500 فالور رایگان جذب کنید.

فقط یادتان باشد به صرفه ترین و موثرترین روش افزایش فالوور و جذب مشتری در اینستاگرام،قطعاً تبلیغات می باشد.بعد از 1000 فالوور اول،باید تبلیغات اینستاگرام را شروع کنید.با تبلیغات،مشتری های خود را افزایش دهید.خوشبختانه می توانید با هر بودجه ای ،در اینستاگرام،تبلیغات کنید و بازدهی سه برابری داشته باشید.

بعد از جذب 1000 فالور،وقت گذاشتن برای جذب فالوور رایگان ،وقت تلف کردن می باشد.

تکنیک چهارم: جواب دادن به کامنت ها در پیج های رقیب و پست های مرتبط

زیر پست های هم صنفی های تان کلی کامنت وجود دارد.مشتری های بالقوه ای که سوال دارند اما کسی به آنها جواب درست و حسابی نداده است.اگر شما راهنمایی شان کنید و دغدغه شان را برطرف کنید،خیلی زود پیج شما را فالو می کنند.مخصوصا در پیج های خیلی بزرگتر،می توانید این کار را انجام دهید.

این تکنیک فوق العادست،فالوورهایی برای شما می آورد که به کسب و کار شما علاقمند است و خیلی راحت می توانید این افراد را به مشتری تبدیل کنید.البته اگر درست اجرا کنید.کافی است شبی 15 دقیقه،برای انجام این کار وقت بگذارید و خیلی دلسوزانه و صادقانه،کامنت ها را پاسخ بدهید.

حالا برای شما سوال پیش می آید که این پست های مرتبط را از کجا پیدا کنیم؟

یک راه پست های رقیب های بزرگ تان است که شناخته شده هستند.

راه دوم این است که سراغ هشتگ های مرتبط بروید.مثلاً اگر کارتان لوازم ورزشی است،#تیشرت_ورزشی #ساک_ورزشی #لگ_دخترانه هشتگ های مرتبط شماست.

سومین راه که بنظر من بهترین راه است و به شما پیشنهاد میکنم،پست های بلاگر و اینفلوئنسر حوزه شماست.این افراد کلی پست منتشر میکنند اما خیلی فرصت ندارند تا همه کامنت ها را پاسخ دهند.مثلاً بلاگرها در مورد دکور منزل،لباس،آموزش و … خودشان صحبت میکنند و پایین پست کلی سوال در مورد پست شان وجود دارد.اگر مرتبط با کار شما هست،بروید و کامنت های زیر پست را جواب دهید.

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این تکنیک،جایگاه ما را در ذهن مخاطب پایین نمی آورد؟چطور می شود از این اتفاق جلوگیری کرد؟موقع پاسخگویی به کامنت ها،باید به دو تا نکته ضروری توجه کنید.

اولاً جواب شما باید واقعاً کمک کننده باشد و مثل یک دوست پاسخ دهید،دنبال این نباشید که مخاطب را کنجکاو کنید و بگویید ما خیلی خفن هستیم.تا جایی که لازم است دلسوزانه راهنمایی شان کنید.

نکته دوم که خیلی مهم است،اصلاً نباید در پاسخ خود بنویسید که بیایید پیج ما را دنبال کنید.

در نتیجه،وقتی این دو نکته را رعایت کنید،نه تنها به پرستیژ شما ضربه ای وارد نمی شود بلکه جایگاه بالاتری در ذهن مخاطب بدست می آورید.

تکنیک پنجم: کامنت مثبت و متضاد در پیج های مرتبط بگذارید

یعنی زیر پست های بلاگر ها و اینفلوئنسرهای بزرگ کامنت بگذارید.این کامنت ها اگر لایک بخورد یا تاپ کامنت شود،می تواند برای شما کلی فالور جدید بیاورد و اگر صاحب پیج کامنت شما را پین کند،اتفاقات خیلی بهتر هم می افتد.

فقط کافیست،روزی ده دقیقه برای این تکنیک وقت بگذارید.

همین حالا بروید،زیر پست بلاگرهای بزرگ،ببینید تاپ کامنت ها و پین شده ها چه چیزی نوشتند،از آنها یاد بگیرید.

فوت کوزه گری این تکنیک آن است که حداکثر یکساعت پس از انتشار،کامنت بگذارید،اینطوری شانس دیده شدن کامنت شما خیلی خیلی بیشتر است.

دقیقاً چه کامنت بگذارید یا چه کامنتی نباید بگذارید؟

خیلی ساده است،هر کامنتی که خودتان دوست ندارید،زیر پست تان بگذارند،نگذارید.کامنت مثبت و متضاد بگذارید.کامنت مثبت یعنی موجب ناراحتی نشود.متضاد یعنی حرفی بزنید که به چشم بیاید.حالا اگر بتوانید،هم راستا با سلیقه فالوورها،یک جریانی بسازید که کامنتت کلی لایک بگیرد که عالی می شود.

مثلاً در کامنت حرفی بزنید که یک نکته به پست اضافه کند.یا به قسمتی که بقیه ممکن است ندیده باشند شما به آن اشاره کنید.یه طرز نگاه تازه را نشان دهید.اگر این کار را درست انجام دهید،صاحب پیج ممکن است،کامنت شما را پین کند.

یه راه دیگر آن است،زیر پست سوالی بپرسید که بقیه را وادار کند جواب بدهند.اگر این اتفاق بیافتد،زیر کامنت شما کلی کامنت قرار میگیرد و بیشتر هم دیده می شوید.

تکنیک ششم افزایش فالوور رایگان: فالو و دایرکت هدفمند

پست های مرتبط را از طریق هشتگ پیدا کنید و افرادی که زیر آن پست ها کامنت گذاشتند یا لایک کردند را فالو کنید.

بعد برای آنها دایرکت ارسال کنید:

سلام علی عزیز،دیدم فلان پست را لایک کردی،گفتم شاید به این موضوع علاقمند باشی،داخل پیجم مفصل در مورد این موضوع صحبت کردم.این مطالب رو ببین و اگر باز هم سوالی داشتی،بپرس تا راهنماییت کنم.

فقط حواستان باشد در هر ساعت،بیشتر از 30 نفر را فالو و برایشان دایرکت ارسال نکنید.

این تکنیک ها قطعی می باشد و آزمایش پس داده است.اگر نتوانستید از این تکنیک حداکثر استفاده رو کنید،قطعاً مشکل از بستر پیج تان می باشد.

باید در کنار ساخت پیج حرفه ای ،تولید محتوا عالی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *