الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل مثل قوانین حاکم در کشور هستند که اگر این قوانین وجود نداشته باشند،باعث هرج و مرج و بی عدالتی می شوند.

اگر گوگل هیچ قانونی نداشته باشد،فضای وب، پر می شود از سایت های بی کیفیت که حاضر هستند هر کاری انجام دهند تا جستجوگر را به سمت سایت خود بکشانند و این موضوع، کیفیت فضای وب را بشدت پایین می آورد و کاربر را از سیستم ناراضی می کند.

گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوی دنیا،به منظور افزایش کیفیت سرویس دهی به کاربران خود،قوانین مختلفی را وضع کرده است.این قوانین به سایتی، بدون داشتن محتوای مفید و با کیفیت ،اجازه نمی دهد تا جایگاه بالایی در نتایج گوگل کسب کند و در حق سایت های با کیفیت اجحاف شود.

الگوریتم های رتبه بندی گوگل چگونه کار می کند؟

وقتی کاربر،عبارتی را در گوگل سرچ می کند،الگوریتم ها، داده های موجود در دیتابیس را بازیابی می کنند و طبق معادلات برنامه نویسی که دارند،سایت ها را رتبه بندی می کنند و درفهرستی (SERP) بی نقص به کاربر نمایش می دهند.

روش کار کردن موتور جستجوی گوگل

سیستم رتبه بندی گوگل شامل الگوریتم های مختلفی است که هر کدام از آنها عوامل مختلفی مانند کیفیت محتوا، کیفیت سایت و کیفیت تجربه کاربری را در نظر می گیرند.

قابل ذکر است،مقالات زیادی در مورد سازوکار الگوریتم ها وجود دارد که هدف شان شفاف سازی این موضوع می باشد و این اطلاعات در حد گمانه زنی می باشد.

هیچ شخصی به غیر از هسته مرکزی گوگل، اطلاعات دقیق و کاملی از الگوریتم های گوگل ندارد چون اگر این معادلات برنامه نویسی،عمومی می شد،هر کسی می توانست از آن سو استفاده کند و نتایج گوگل را به نفع خود اصلاح کند.این کار نتایج جستجوی غیرمفیدی را به کاربران، نمایش می داد و رفته رفته اعتماد کاربران به گوگل کاهش می یافت و درآمد این شرکت از بین می رفت.

این الگوریتم ها،یک راز تجاری،کاملاً محافظت شده است و انتشار آن، ارزش گوگل را تا حد زیادی کاهش می دهد.

چرا باید الگوریتم ها را بشناسیم؟

اگر الگوریتم ها را نشناسید و با قوانین آنها آشنا نباشید،ممکن است توسط آنها جریمه و از نتایج گوگل حذف شوید.(پنالتی شوید)

اما اگر قوانین گوگل را به خوبی بشناسید،مانند نردبانی شما را به صفحه اول گوگل می برد و می توانید رتبه های خوبی کسب کنید.

در این صفحه قرار است،مهمترین و آخرین الگوریتم های گوگل را به زبان ساده به شما معرفی کنیم، یعنی هر الگوریتم برای چه چیزی طراحی شده و چه هدفی را دنبال می کند.شما با خواندن این مقاله،به شناخت بسیار خوبی از نحوه کار موتور جستجوی گوگل می رسید و می توانید مقاله سئو شده بهتری تولید و در سایت خود منتشر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.